• +903625112668
 • bilgi @ keskinzade . com
 • Keskinzade
 •  Bize Yazın

  Yem Karma Makinesi Faydaları

  Yem Karma Makinesinin Avantajları

  Yem Karma Makinelerinin FaydalarıYem Karma Makinesinin Avantajları

  Komple Karma Rasyon İle Besleme: Bu Yemleme Şeklinde Konsantre Yemler Silaj Ve Diğer Kuru Kaba Yemlerle Karıştırılarak Birlikte Yedirilir. Genellikle Bu Sistemde Barınak Dışında Yemleme Yapılır. Bu Metot Analiz Edilen Yemlerin Uygun Oranlarda Yedirilmesini Sağladığı Ve Böylece Yemlerin Besin Maddeleri Bakımından Birbirini Tamamlamasını Mümkün Kıldığı İçin Tercih Edilen Bir Programdır.
  Bu Sistemin Avantajları
  (A) Grup Beslemede Ekstra Yem Gereksinimi Olan İneklerin Fazladan Yem Yiyebilmelerini Daha Az Gereksinimi Olanların İse Az Tüketmelerini Sağlayabilir.
  (B) Uygun Kaba / Konsantre Yem Oranının Yedirilmesini Garanti Eder
  (C) Süt Verimi Ve Süt Yağındaki Dalgalanmalar Minimuma İner
  (D) Yem Tüketimi Ve Ekonomisinin Daha Kolay Ve Doğru Yapılmasını Sağlar.

  Bu Beslenme Sisteminin Diğer Avantajlarını Şöyle Sıralayabiliriz:
  1-Süt Veriminde Artış Sağlayabilir: Çok Sayıda Araştırma Bu Sistemin Toplam Süt Verimini % 8-10 Oranında Artırdığını Göstermiştir. Araştırmacılar Bu Artışı Mevcut Yemleme Programlarındaki Bazı Problemlerin Düzeltilmiş Olmasına Bağlamaktadırlar. Bunlara Besin Maddesi Seçiminin Önlenmesi, Lezzetsiz Yemlerin Gizlenebilmesi Ve Yem Tüketiminin Artması, Rasyon Formülasyonunun Daha Rasyonel Yapılabilmesi Ve Rasyonun Standardize Olması Örnek Olarak Verilebilir.
  2-Yem Maliyetini Azaltır: Daha Ucuz Fakat Lezzetsizliği Nedeniyle Rasyona Fazla Giremeyen Yem Maddelerinin Ekonomi Sağlayacak Düzeyde Rasyona Girmesi Sağlanabilir. Yem Artıkları Azalır. Büyük Sürülerde Farklı Kaba Yemler Ve Konsantre Yemler İle Verim Düzeyine Göre Daha Ucuz Rasyonlar Oluşturulabilir.
  3-Süt Yağ Oranını İyileştirir: Araştırmalar Komple Karma Rasyon İle Beslenen Sürülerdeki İneklerin Bir Günde 8 - 10 Öğün Oluşturarak Yem Yediklerini Göstermektedir. Bu Durum Kaba Yemlerin Sürekli Bir Tampon Etkisi Yapmasını Sağlayarak İşkembedeki Asitlik Derecesinin Gün İçinde Dalgalanmasını Önler. Böylece Süt Yağ Oranında % 0.1-0.2 Oranları Arasında Artış Meydana Gelmektedir.
  4-Metabolik Bozukluklarda Azalma Görülür: Rasyon İyi Formüle Edilmişse Hayvanların Kaba Yeme Oranla Fazla Miktarda Tane Yem Tüketmeleri Önlenmiş Olmaktadır. Asidozis, Ketozis, Mide Dönmesi Gibi Bozukluklar Azalır Ve Kuru Madde Tüketiminde Artış Görülür Bunlar Da Döl Verimine Olumlu Etki Yapar.
  5-İşçilik Maliyeti Azalır: Eğer İyi Bir Ekipman İle Komple Karma Yemleme Uygulanıyorsa Diğer Sistemlere Göre Günde 1-2 Saat İşgücü Tasarrufu Sağlanır.

  Ürün Modelleri
  Dikey Yem Karma
  Dikey Yem Karma Makineleri
  Ürünleri İncele >
  Yatay Yem Karma
  Yatay Yem Karma Makineleri
  Ürünleri İncele >
  Anahtar Kelimeler: Yem Karma, Yem Karma Makinesi, Yem Karma Makinesi Faydaları, Dikey Yem Karma, Yatay Yem Karma, Helezonlu Yem Karma, Yem Karma makinesi Ne İşe Yarar, Yem Karma Makinesi Faydaları, Hangi Model Yem Karma Daha İyi, Keskinzade, Keskinzade.com, Keskinzade Yem Karma, Bartech Yem Karma, Metkarsan Yem Karma, Çelikel Yem Karma